W jakim wieku można zostawić dziecko samo w domu?

Jako rodzic, jednym z największych zmartwień jest to, jak określić, kiedy dziecko może bezpiecznie zostać samo w domu. Na szczęście wiek, w którym dziecko może zostać samo w domu, zależy od kilku czynników. To, czy Twoje dziecko jest typowo czepliwe czy żądne przygód, jest osobistą decyzją, którą tylko Ty możesz podjąć. Przynajmniej powinieneś rozważyć powierzenie dziecka zaufanej osobie dorosłej.

W uzupełnieniu do bezpieczeństwa twojego dziecka, rozważ bezpieczeństwo swojej okolicy. Jeśli w pobliżu twojego domu znajdują się niebezpieczne obszary, możesz nie chcieć zostawiać dziecka samego, dopóki nie będzie starsze. Dobrą zasadą jest to, że twoje dziecko powinno mieć co najmniej 10 lat. Ale należy również wziąć pod uwagę zdolność dziecka do radzenia sobie w nagłych wypadkach. Jeśli Twoje dziecko nie wykazuje jeszcze oznak odpowiedzialności, możesz chcieć poczekać trochę dłużej.

Po szkole możesz pomyśleć o tym, by pozwolić dziecku zostać samemu w domu. W dawnych czasach, dzieci były pozostawione bez nadzoru po szkole. Ale w miarę upływu czasu pojawiło się wiele programów typu extended day i after-school, a liczba dzieci pozostawionych w domu bez opieki drastycznie zmalała. Jednak wiek, w którym można zostawić dziecko samo w domu jest różny dla każdego dziecka. Rodzice muszą wziąć pod uwagę poziom dojrzałości swojego dziecka, a także wiek młodszych dzieci.

Dzieci powinny być nauczone procedur awaryjnych i kontaktów awaryjnych. Powinny wiedzieć, gdzie znajduje się gaśnica i jak jej używać. Ponadto powinny również wiedzieć, jak zablokować swoje drzwi i okna oraz jak zadzwonić pod numer 911. Wreszcie, dzieci nigdy nie powinny korzystać z piekarnika lub kuchenki bez obecności osoby dorosłej. Nie powinny też zostawać same w domu bez rodziców. Tak więc, ważne jest, aby ustalić wiek, kiedy dziecko może być pozostawione samo w domu przez siebie.

Wiek, kiedy dziecko może być pozostawione samo w domu, jest często określany przez poziom komfortu rodzica i sytuację. Rodzice powinni ćwiczyć pozostawianie dziecka w domu samego, aż poczuje się bezpiecznie i pewnie na tyle, by opuścić dom samemu. Istnieje wiele korzyści z tego doświadczenia dla dzieci, od pewności siebie do niezależności. Jeśli jesteś rodzicem, który boi się zostawić dziecko samo, musisz pamiętać, że ten czas może być wspaniałym doświadczeniem edukacyjnym.

Wieku, w którym dziecko może być pozostawione samo w domu, nie jest ustalony w kamieniu. Wiek, w którym dziecko jest wystarczająco dorosłe, aby zostawić je samo, jest subiektywny, ale powinieneś poświęcić czas na zastanowienie się nad tym z dzieckiem. Poza tym zawsze należy rozmawiać z dzieckiem o kwestiach bezpieczeństwa. Departament Dzieci Delaware oferuje szereg usług, aby pomóc rodzicom z nastoletnimi dziećmi. Departament oferuje usługi, które dotyczą zapobiegania, wczesnej interwencji, leczenia, trwałości, opieki po zakończeniu ciąży i oceny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane