Czy dziecko może bezpiecznie siedzieć na przednim siedzeniu?

Odpowiedź na pytanie „Czy dziecko może bezpiecznie jeździć na przednim siedzeniu?” może zależeć od wieku i wagi dziecka. Niektóre stany mają przepisy dotyczące fotelików dziecięcych, w tym te wymagające fotelików podwyższających dla dzieci poniżej 12 roku życia. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż pięć stóp i pięć cali, wyłącz poduszkę powietrzną po stronie pasażera, zanim pozwolisz mu jeździć na przednim siedzeniu. Jeśli Twoje dziecko waży mniej niż 150 funtów, wyłącz przednią poduszkę powietrzną po stronie pasażera.

Twoje dziecko może wyrazić zainteresowanie jazdą na przednim siedzeniu. Rodzice często określają przedni fotel jako fotel samobójcy, zabójcy dzieci lub pułapkę śmierci. Zanim zezwolisz dziecku na jazdę na przednim siedzeniu, zapoznaj się z przepisami dotyczącymi fotelików dziecięcych obowiązującymi w Twoim stanie, aby dowiedzieć się więcej o swoich prawach. Upewnij się jednak, że dziecko ma zapięte pasy bezpieczeństwa. Niezależnie od wieku dziecka, powinny one zawsze nosić pasy bezpieczeństwa i zapięte foteliki.

Inne częste pytanie: Czy dziecko może bezpiecznie jeździć na przednim siedzeniu bez szkody dla innych pasażerów? W Nowym Jorku Departament Zdrowia zaleca jazdę na przednim siedzeniu do momentu, gdy dziecko ukończy 13 lat. Następnie warto rozważyć zakup fotelika podwyższającego, mocowanego za pomocą pasa. Jeśli Twoje dziecko jest niższe niż 4 stopy i 9 cali, pas bezpieczeństwa może nie pasować. Jest to dobry moment, aby rozpocząć rozmowę z dzieckiem.

Przednie siedzenie jest bezpieczniejsze niż tylne. Nawet najmniejsze dziecko jest zagrożone uderzeniem poduszki powietrznej. Chociaż żebra dziecka są bardziej elastyczne niż dorosłego, nadal mogą uderzyć w deskę rozdzielczą lub przednią szybę. Poduszka powietrzna może podnieść dziecko z fotelika i może ono odnieść poważne obrażenia podczas wypadku. Jednak w większości pojazdów rzadko się to zdarza, a większość dzieci powinna siedzieć na tylnym siedzeniu.

Ważne jest, aby pamiętać, że pas biodrowy powinien być prawidłowo dopasowany do dziecka. Upewnij się, że pas biodrowy spoczywa nisko na klatce piersiowej i górnej części ud dziecka. Nigdy nie pozwalaj dziecku na umieszczenie pasa barkowego za podłokietnikami lub twarzą dziecka. Należy również pamiętać, że dziecko nie powinno umieszczać pasa barkowego pojazdu za swoimi ramionami. Jeśli dziecko nie pasuje do fotelika prawidłowo, należy zakupić fotelik podwyższający.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje dziecko zmieści się na przednim siedzeniu, weź pod uwagę jego wiek i wagę. Jeśli mają mniej niż pięć stóp wzrostu, nie zmieszczą się na przednim siedzeniu. Waga dziecka zwiększy siłę oddziaływania poduszki powietrznej, która może poważnie uszkodzić szyję i głowę dziecka. Jeśli poduszka powietrzna nie zadziała, można pomóc dziecku uniknąć jej wyzwolenia, przesuwając przedni fotel do tyłu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane