Jak prawidłowo położyć dziecko na brzuchu – wskazówki dotyczące bezpiecznego spędzania czasu na brzuchu

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym naszedziecko.pl

Zanim będziesz mogła z powodzeniem położyć dziecko na brzuchu, musisz wiedzieć jak bezpiecznie ułożyć je w tej pozycji. Na szczęście istnieje wiele wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć ten cel. Zastosuj się do tych sugestii dotyczących bezpiecznego czasu na brzuszku i ciesz się nim! Pamiętaj tylko, aby zacząć powoli i nie martwić się, jeśli Twoje dziecko nie toleruje go od razu. Postaraj się, aby czas na brzuszku był zabawą i częścią regularnej zabawy, a nie irytującym obowiązkiem!

Po pierwsze, połóż dziecko na swoich kolanach z jednym kolanem wyżej niż drugim. Upewnij się, że masz rękę na jego plecach, aby pomóc mu uspokoić się w tym czasie. Możesz użyć oliwki dla niemowląt lub naturalnego balsamu, aby ukoić skórę dziecka. Możesz również położyć dziecko na brzuchu i zrobić mu masaż. Ponadto możesz użyć olejku dla niemowląt lub balsamu, aby pomóc ukoić dziecko, gdy jest na brzuszku.

Gdy Twoje dziecko osiągnie wiek jednego roku, możesz bezpiecznie położyć je na brzuchu do snu. Jednak najlepiej jest to robić pod swoim nadzorem. Pomoże mu to lepiej rozwinąć mięśnie i wzmocnić głowę i szyję. Jednak zawsze upewnij się, że Twoje dziecko jest bezpieczne, zanim położysz je na brzuszku. W ten sposób Twoje dziecko nie będzie w żadnym niebezpieczeństwie. Pomoże Ci to również uniknąć możliwości uduszenia lub zadławienia.

Poza oczywistymi korzyściami, spanie na brzuszku dziecka może być niebezpieczne dla jego zdrowia. Naraża go na ryzyko rozwoju infekcji lub alergii, co może skutkować nagłą śmiercią niemowląt (SIDS). Ponadto przez dłuższy czas układasz go w niebezpiecznej pozycji. A na tym niebezpieczeństwa się nie kończą – będziesz musiała upewnić się, że wiesz, jak bezpiecznie kłaść go na brzuchu, aby zapewnić mu bezpieczeństwo.

Początkowo powinnaś robić czas na brzuszku kilka razy dziennie, przez krótki czas. Czas powinien być krótki i spójny, ale ostatecznie możesz stopniowo wydłużać czas i zwiększać częstotliwość czasu brzuszka. Eksperci zalecają, aby wypracować sobie drogę do godziny dziennie, przynajmniej przez dwie godziny dziennie.

Dla dziecka, które nie lubi czasu na brzuszku, możesz spróbować techniki poduszki podtrzymującej brzuszek. Możesz też użyć zwiniętego w rulon koca. Zacznij od małego i zwiększaj rozmiar w miarę jak dziecko rośnie wygodnie. Ćwicząc czas brzuszków, ćwicz na swoim łóżku, jeśli się obudzi. Łóżko jest bardziej miękkie niż podłoga, ale pamiętaj, aby uważnie go obserwować.

Choć czas brzuszków jest ważny dla rozwoju dziecka, nie bądź nieszczęśliwy, jeśli nie reaguje na twoje wskazówki. Spróbuj zmienić pozycje i zachęć szyję dziecka do poruszania się i pozostania zaangażowanym. Możesz również wykonywać inne ćwiczenia, aby wzmocnić górną część ciała dziecka. Jeśli dziecko nie reaguje dobrze na Twoje wskazówki, spróbuj innej pozycji przez 30 minut dziennie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane