Co Kodeks Rodzinny mówi o pozostawianiu dziecka samego na noc

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z 123mama.pl

W dzisiejszym społeczeństwie pozostawianie dziecka samego w domu na noc nie jest tak powszechne jak w przeszłości. Kodeks rodzinny nie wymaga od rodziców, aby zostawiali swoje dzieci na noc każdej nocy. Sugeruje on jedynie, że rodzice powinni być ostrożni i rozważyć wszystkie czynniki przed pozostawieniem dziecka samego w domu. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest zostawić dzieci same tylko wtedy, gdy mają odpowiedni wiek i mogą przestrzegać zasad i wskazówek obowiązujących w domu.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie dziecka do tego typu sytuacji. Ważne jest, aby nauczyć dzieci, jak być odpowiedzialnym, gdy zostawia się je same. Powinny wiedzieć, kogo wezwać na pomoc i do kogo się udać, jeśli coś im się stanie. Jeśli to możliwe, rodzice powinni na początku zostawiać dziecko samo na krótszy czas. Aby uniknąć problemów w przyszłości, rodzice powinni umieścić numery kontaktowe w nagłych wypadkach przy wszystkich swoich telefonach.

Dla dzieci młodszych niż osiem lat najlepiej nigdy nie zostawiać ich bez opieki na dłuższy czas. Dzieci od ośmiu do dziesięciu lat mogą być pozostawione same na maksymalnie 1,5 godziny w ciągu dnia. Dzieciom w wieku od trzynastu do piętnastu lat wolno pozostawać w domu bez nadzoru do czterech godzin. To samo dotyczy dzieci w wieku od 16 do 17 lat. Jedyna różnica polega na tym, że starsze dzieci można zostawić same na maksymalnie dwie noce jednocześnie.

Ważne jest również, aby pamiętać, że zasady i przepisy, które ustalasz dla swojego nastolatka, są tymi samymi, które stosujesz w domu. Nawet jeśli możesz zostawić dziecko samo na kilka godzin, konsekwencje złamania tych zasad muszą być przeprowadzone. W przeciwnym razie ty i twój nastolatek skończycie rozczarowani. Jeśli pozostawienie ich samych w domu nie jest dla ciebie opcją, najlepiej umówić się z opiekunką lub zaufanym przyjacielem.

Choć kodeks rodzinny Connecticut wyznacza legalny wiek pozostawienia dziecka samego w domu, inne stany mają podobne prawa. Dzieci poniżej siedmiu lat nie mogą być pozostawione same na noc w domu przez siebie. Jednak wiek dzieci jest ważny w określeniu, czy są one gotowe na taką sytuację, czy nie. Jeśli nie masz pewności co do wieku prawnego, w którym można zostawić dziecko samo w domu, zawsze możesz skonsultować się z pediatrą lub innym dostawcą usług zdrowotnych.

Choć bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem w tym przypadku, powinieneś również rozważyć wiek, w którym Twoje dziecko jest wystarczająco dorosłe, aby pozostać w domu samemu na noc. Chociaż może wydawać się kuszące, aby zostawić dziecko w domu samo na noc, musisz rozważyć zdolność dziecka do opieki nad sobą i jego uczucia dotyczące pozostania w domu samemu. Upewnij się, że dziecko jest w stanie przestrzegać zasad i korzystać z telefonu. Jeśli dziecko jest na to za małe, skonsultuj się z prawnikiem zajmującym się sprawami karnymi i wyjaśnij mu przepisy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane