Rejestracja dziecka online

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z euro-baby.pl

Większość osób, którym urodziło się dziecko, chciałaby je zarejestrować w ciągu 42 dni od narodzin. Można to zrobić na kilka sposobów, w zależności od miejsca zamieszkania. Najczęstszym sposobem jest wizyta w lokalnym urzędzie stanu cywilnego lub szpitalu w celu zarejestrowania dziecka, chociaż można również później wysłać szczegóły do właściwego urzędu. Należy pamiętać, że obowiązują inne zasady, jeśli rodzisz w Irlandii Północnej, Szkocji lub z zagranicy. Niekoniecznie musisz składać wszystkie szczegóły w momencie narodzin.

Większość okręgów szkolnych pozwala na rejestrację dziecka online, niektóre zezwalają tylko powracającym uczniom. Jeśli to możliwe, upewnij się, że przejrzysz dokładnie wytyczne dotyczące zapisów i odnotuj wszelkie leki, które możesz wziąć lub wszelkie istniejące warunki medyczne. Możesz także wymienić swoich trenerów, opiekunów lub zaufanych członków rodziny jako osoby kontaktowe w nagłych wypadkach. Wiele szkół oferuje również różne metody weryfikacji adresu zamieszkania. Podczas zapisów rodzice mogą zarejestrować dziecko, jeśli adres domowy rodziny jest ważny.

Po znalezieniu prawidłowego adresu można wypełnić formularze rejestracyjne i przesłać je online. Po zakończeniu, nazwisko i adres dziecka powinny zostać dodane do rejestru szkolnego w ciągu pięciu dni roboczych. Jeśli tak się nie stanie, złóż formalną skargę do Departamentu Edukacji, aby poprosić o zarejestrowanie dziecka w innym miejscu. Możesz również dowiedzieć się o procesie rejestracji online okręgu szkolnego, wyszukując go.

Podczas rejestracji będziesz miał również możliwość nadania dziecku imienia. Imię, które wybierzesz, powinno reprezentować rodzinę i związek, jaki masz z dzieckiem. Niektóre kultury pozwalają na rejestrację dziecka z jednym imieniem, ale nie jest to zalecane dla większości ludzi. Aby zarejestrować dziecko pod jednym nazwiskiem, rodzice muszą wypełnić formularz Request for a Birth Registration with a Single Name Form i przedstawić wymagane dowody.

Chociaż rejestracja dziecka online może być wygodna, wciąż istnieją pewne przeszkody, aby to zrobić. Jeśli ojciec dziecka nie jest znany lub nie chce uznać ojcostwa, kobieta może nie być w stanie zarejestrować swojego dziecka. Dodatkowo, brak rejestracji urodzeń może wzmocnić różnice w edukacji pomiędzy płciami. Około 132 miliony dziewczynek na świecie nie uczęszcza do szkoły. Te dzieci, które nie mają aktu urodzenia, częściej nie wychodzą za mąż lub przechodzą na niższy poziom edukacji.

W NSW, jeśli niedawno urodziłaś, musisz zarejestrować swoje dziecko. Ważne jest, aby zarejestrować dziecko w ciągu 60 dni od urodzenia. Możesz również zarejestrować dziecko online, jeśli nie jesteś jego rodzicami. Musisz również dostarczyć dwóch niezależnych świadków, którzy mogą poświadczyć dane podane w formularzu. Możesz przesłać dokumenty tożsamości, ale muszą to być pliki JPEG, PDF lub TIFF.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane