Co to znaczy, że dziecko rodzi się w czepku?

Być może widziałeś dzieci noszące maskę po urodzeniu – ale co to dokładnie oznacza? Oto kilka faktów, które pomogą Ci zrozumieć, dlaczego dzieci je noszą. Zazwyczaj maska jest wykonana z lekkiego materiału, który jest zarówno oddychający, jak i chłodzący. Oprócz zapewnienia ciepła i ochrony delikatnej skóry dziecka, maska może również stanowić ramę dla twarzy dziecka. Baby bonnets były noszone od wieków przez niemowlęta w całej historii.

Baby bonnets mogą być przegrzane, więc musisz znaleźć taki, który będzie utrzymywał dziecko w chłodzie. Lekka lniana maska jest idealna, aby zapobiec wpływowi nadmiaru ciepła na skórę dziecka. Rozważ również maskę, która ma tasiemkę przy brodzie, aby ułatwić zmianę. Idealne dopasowanie powinno być przytulne i nie za luźne. Możesz kupić maskę z lub bez kokardki z tyłu.

Czepek dziecka jest symbolem szczęścia, dlatego był używany jako temat w wielu bajkach w całej historii. Mówi się, że opowieść braci Grimm „Diabeł o trzech złotych włosach” miała znaczący wpływ na „Władcę Pierścieni” J.R. Tolkiena. Ponadto, czepiec jest częstym odniesieniem do narodzin dziecka w klasycznej powieści, takiej jak „Dawid Copperfield” Charlesa Dickensa. Czepek pojawia się również w „Lśnieniu” Stevena Kinga i „Szeptach” Deana Koontza. Niektóre słynne osoby, które urodziły się w czepku, obejmowały George’a Formby’ego, Sigmunda Freuda i inne znane postacie.

Istnieją dwa różne rodzaje porodów, w których dziecko rodzi się w czepku–en caul i en caul. Narodziny en caul zdarzają się, gdy błona rodna pozostaje w miejscu na głowie. Oba typy narodzin są możliwe, choć typ caul jest bardziej powszechny. Zalety czaszki obejmują łatwiejsze usunięcie po porodzie i mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia skóry noworodka.

Rodzina bez czaszki jest rzadka, ale w wielu kulturach jest uważana za szczęśliwą. Podczas gdy może to zaskoczyć matkę, często jest to nieszkodliwe. Wiele kultur uważa narodziny caul za znak szczęścia lub magicznego dziecka. Uważa się, że chroni dziecko przed krzywdą, zapewnia mu bezpieczeństwo i zapobiega utonięciu. W rzeczywistości tajemnica stojąca za narodzinami caul sięga tysiącleci. Uważa się, że jest to również symbol ochrony dla dziecka i od wieków jest odnotowywany w literaturze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane