Czy dzieci mogą jeść w nocy – informacje, które należy znać

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z nicebaby.pl

Możesz się zastanawiać, czy możesz karmić swoje dziecko w nocy. Ważne jest, aby pamiętać, że dzieci nie powinny jeść w ciągu trzech godzin przed snem, ponieważ kalorie, które spożywają mogą być przechowywane w organizmie jako tłuszcz. Dodatkowo Twoje dziecko potrzebuje czasu, aby strawić swoje jedzenie przed pójściem spać. Oto kilka wskazówek, które pozwolą zachować Twojego malucha od zagłodzenia się na śmierć w nocy. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko dobrze spało i czuło się pełne przez całą noc, możesz nakarmić je przekąską.

Twoje dziecko nigdy nie powinno iść do łóżka z pustym żołądkiem. Trudno będzie zasnąć, jeśli są głodne. Nawet mała przekąska trzydzieści do czterdziestu pięciu minut przed snem może pomóc utrzymać je zadowolone. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko stale skarży się na głód, powinieneś zapewnić mu lekką przekąskę. Dzieci często udają głód, aby przełożyć porę snu. Jest to znane jako behawioralna bezsenność dziecięca.

Choć jedzenie późno jest wygodne, nie jest to zdrowy nawyk. Jedzenie na dwie do trzech godzin przed snem nie tylko nie jest dobre dla trawienia pokarmu, ale także wpłynie na tempo metabolizmu Twojego dziecka. Według Kristen Yarker, wiodącego eksperta w dziedzinie karmienia dzieci, nie ma dobrej lub złej odpowiedzi. Istnieją jednak pewne do’s i don’ts do zapamiętania.

Ogólnie, dzieci nie mają takiej samej wrażliwości na zgagę jak dorośli, ale pikantne pokarmy mogą powodować dyskomfort i budzenie się. Pokarmy z dużą ilością kofeiny i cukru mogą sprawić, że dziecko będzie roztrzęsione i zmęczone, więc najlepiej unikać ich przed snem. Możesz również spróbować nagrodzić dziecko za bycie grzecznym w ciągu dnia wycieczką lub wyjściem do kina. I pamiętaj, aby unikać żywności o wysokiej zawartości białka lub cukru, ponieważ będą one zakłócać sen Twojego dziecka.

Przed snem upewnij się, że Twoje dziecko ma spójną rutynę na dobranoc. Wyłącz ekrany co najmniej 60 minut przed snem i unikaj słodkich napojów i kofeiny. Upewnij się, że dziecko ma godzinę aktywności fizycznej po południu. Zalecana jest nawet zabawa na świeżym powietrzu, ponieważ utrzymuje ona rytm okołodobowy dziecka w synchronizacji. Jeśli twoje dziecko skarży się na uczucie głodu przed snem, spróbuj dać mu płatki śniadaniowe lub mleko przed snem.

Ważne jest również, aby pamiętać, że kiedy karmisz swojego malucha w nocy, nie są w stanie strawić jedzenia. Sen Twojego dziecka jest kluczowy dla ich rozwoju, więc karmienie ich w nocy może uniemożliwić im uzyskanie dobrego snu. W zależności od wieku dziecka, możesz wprowadzić przekąskę tuż przed snem lub poczekać do następnego posiłku. Należy jednak pamiętać, że nawyki i wzorce żywieniowe dzieci są bardzo zróżnicowane. Jeśli podejrzewasz, że coś jest nie tak, warto skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką środowiskową.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane