Co może jeść 7-miesięczne dziecko?

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z babyboss.pl

Jeżeli Twoje dziecko ma dopiero siedem miesięcy, może jeść kilka różnych rodzajów pokarmów. Większość z tych pokarmów jest miękka i wymaga jedynie minimalnego żucia. Istnieją jednak pokarmy, które nie są odpowiednie dla Twojego dziecka, ponieważ stwarzają ryzyko zadławienia się. Należą do nich surowe warzywa, hot-dogi, twarde cukierki i orzechy. Należy również unikać podawania dziecku pokarmów o lepkiej konsystencji lub orzechów. Raczej należy wprowadzić nowe pokarmy jeden po drugim i pokroić je na małe kawałki.

Niektóre z najlepszych pokarmów dla dziecka do jedzenia to jajka. Jajka zawierają dużo białka i powinny być wprowadzone do dziecka w tym wieku. Powinieneś unikać podawania dziecku gotowanych jaj i omletów, ponieważ mają one tendencję do bycia zbyt ciężkimi i suchymi dla nich do strawienia. Jajecznica jest najlepsza dla niemowląt, a większość z nich lubi jej miękką konsystencję. Ważne jest również, aby pamiętać, że dziecko prawdopodobnie będzie wolało teksturę jajecznicy niż jajka gotowane.

Aby zapobiec reakcjom alergicznym, oferuj pokarmy bogate w żelazo. Po zaoferowaniu pokarmów bogatych w żelazo, możesz zacząć wprowadzać pokarmy zawierające jajko lub orzeszki ziemne. Spróbuj wprowadzić te pokarmy powoli w bezpiecznej teksturze i zaoferować niewielką ilość raz dziennie. W międzyczasie, trzymaj się mleka matki lub formuły. Jeśli alergia pokarmowa Twojego dziecka nie wydaje się być poważnym problemem, możesz wprowadzać jeden pokarm dziennie, dopóki Twoje dziecko nie będzie gotowe do jedzenia bardziej stałych pokarmów.

Idealnie, Twoje dziecko powinno jeść około dwóch do trzech łyżek pokarmów uzupełniających dwa do trzech razy dziennie. Oprócz mleka matki, powinnaś rozważyć dodanie do jego diety trochę mięsa. Bezpiecznie jest podawać mu dwie do trzech łyżek mięsa każdego dnia. Pamiętaj, aby nie dodawać zbyt dużo czegokolwiek – zwłaszcza smażonych mięs. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinnaś podawać dziecku łyżeczkę lub dwie raz dziennie.

Aby uniknąć podawania dziecku zbyt dużej ilości jedzenia, powinnaś wprowadzać je stopniowo. Wprowadzaj jeden nowy składnik na raz i nie wprowadzaj w tym czasie innych nowych pokarmów. Możesz również dawać dziecku łyżeczki z pokarmem do spróbowania. Powinnaś być obecna podczas jedzenia dziecka i obserwować jego ruchy. Należy również dokładnie umyć wszystkie owoce i warzywa oraz usunąć z nich nasiona i pestki.

Jeśli karmisz dziecko piersią, powinnaś omówić wprowadzenie stałych pokarmów ze swoim lekarzem. Wiedzą oni, co jest najlepsze zarówno dla matki, jak i dziecka i mogą udzielić Ci dobrej rady w oparciu o indywidualną sytuację Twojego dziecka. Lekarz może odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić informacji na temat bezpiecznych pokarmów dla dzieci w wieku 7 miesięcy. Informacje te mogą być pomocne przy wyborze pokarmu dla dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane