Prawo New Jersey dotyczące pasów bezpieczeństwa – kiedy dziecko może jechać na przednim siedzeniu?

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu euro-baby.pl

W New Jersey dzieci mogą legalnie jeździć na przednim siedzeniu. Ważne jest, aby rodzice wiedzieli, w jakim wieku ich dzieci mogą siedzieć na przednim siedzeniu. Prawo dotyczące pasów bezpieczeństwa w stanie weszło w życie 1 listopada. Dzieci muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa podczas jazdy na przednim siedzeniu. Rodzice muszą przestrzegać wszystkich środków ostrożności i wymogów prawnych, pozwalając swoim dzieciom jeździć na przednim siedzeniu.

Choć większość rodziców uważa, że właściwe jest, aby pozwolić swoim dzieciom jeździć na przednim siedzeniu, dopóki nie skończą dwóch lat, istnieją pewne wytyczne, których należy przestrzegać. Po pierwsze, dziecko powinno zawsze być skierowane tyłem do kierunku jazdy podczas jazdy w foteliku samochodowym. Powinno być również trzymane na tylnym siedzeniu, jeśli to możliwe. Ponadto, fotelik musi być wystarczająco wysoki, aby zapobiec staczaniu się dziecka do tyłu podczas jazdy samochodem. W tym celu fotelik powinien mieć pas bezpieczeństwa.

Granica wieku dziecka do jazdy na przednim siedzeniu zależy od stanu. Niektóre stany, takie jak Delaware, wymagają, aby dzieci jeździły na tylnym siedzeniu, dopóki nie skończą ośmiu lat. Podczas gdy w New Jersey prawo nie określa wieku, w którym dziecko może przejść na przednie siedzenie, federalne Centers for Disease Control and Prevention odradza to. Większość rodziców decyduje się na tylne siedzenie, gdy ich dziecko ma osiem lat lub mniej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane