Jak ubrać roczne dziecko na spacer

Kiedy tylko jest to możliwe, należy utrzymywać temperaturę rocznego dziecka w normalnym zakresie. Należy unikać ubierania dziecka w mokre lub wilgotne ubrania. Podczas zimnej pogody należy chronić dziecko przed słońcem. Jeśli jednak wychodzisz na zewnątrz w ciągu dnia, powinnaś ubierać dziecko warstwowo i upewnić się, że jest ono chronione przed wiatrem.

Wybierając dziecko na spacer, zawsze upewnij się, że dziecko ma na sobie odpowiednie obuwie. Wskazane jest zabranie dziecka do specjalisty od obuwia dziecięcego w celu znalezienia odpowiedniego dopasowania do stopy dziecka. Unikaj kupowania małych skarpetek, ponieważ mogą one zgnieść palce dziecka i sprawić, że chodzenie będzie niewygodne. Na koniec, zanim ubierzesz dziecko w jakiekolwiek ubranie, załóż mu pieluszkę. Ubierając dziecko, zawsze należy pamiętać, że może ono zrobić siusiu lub kupkę na swoje ubranko. Jeśli zakładasz pieluszkę, powinnaś postawić dziecko tak, aby mogło pomóc Ci przeprowadzić jego ręce przez ubranie.

Jeśli wychodzisz na zewnątrz podczas zimnej pogody, powinnaś ubierać dziecko warstwowo, aby nie czuło się zbyt gorąco. Cienki onesie jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Jeśli dziecko czuje się zbyt ciepło, możesz nakładać kolejne warstwy. Nie zapomnij też o ciepłych bucikach, aby utrzymać stopy dziecka w cieple. Dr Broder zaleca bawełnę, muślin i inne oddychające tkaniny.

Przy ubieraniu dziecka należy pamiętać o zmierzeniu długości jego stopy. Nie należy wybierać rozmiaru buta na podstawie wieku dziecka, ponieważ niemowlęta rosną w różnym tempie. Niektórzy rodzice lubią wkładać niemowlęta do butów ze względu na styl lub ciepło. Należy pamiętać, aby wybierać dla dziecka buty o miękkiej podeszwie. Jeśli planujesz nosić je na dłuższe spacery, powinieneś rozważyć parę butów wykonanych z materiału syntetycznego.

Jeśli na zewnątrz jest gorąco, powinieneś ubrać niemowlę w lekkie bawełniane ubranie, takie jak onesie lub romper. Unikaj materiałów syntetycznych i rozważ zakup jednej dodatkowej warstwy, aby chronić jego stopy. Ważne jest, aby zaoferować dziecku mleko z piersi lub formułę do picia przed wyjściem na zewnątrz. Dziecko powinno również pić wodę w razie potrzeby. Mała butelka wody lub sippy cup to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli dziecko jest nadal karmione piersią.

Pamiętaj, że twoje roczne dziecko prawdopodobnie przesadnie ubierze się po raz pierwszy w swoim życiu. Jeśli zabierasz swojego jednoroczniaka na spacer, możesz ubrać dziecko w taki sam sposób, w jaki ubrałabyś siebie. W ciepłe dni możesz zawinąć dziecko w kocyk, aby chronić jego nóżki. W chłodne dni dobrą opcją jest również piżama z nogawkami lub footie pajamas. Ważne jest, aby koc nie zakrywał twarzy dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane