Wskazówki dotyczące przygotowania dziecka do przedszkola

Oto kilka wskazówek dotyczących przygotowania dziecka do przedszkola. W okresie letnim wiele dzieci zostaje dłużej na noc, ale powinny powoli wracać do swoich stałych pór snu, kiedy rozpocznie się szkoła. Spróbuj wyjaśnić dziecku, dlaczego powrót do spania o tej samej porze każdej nocy jest ważny. Po kilku dniach Twoje dziecko będzie gotowe do przedszkola. Po tym wszystkim, kluczem jest przygotowanie go / jej do przejścia!

As far as time management goes, try to set aside a specific time for your child to leave for school each day. Im wcześniej wyjdziesz, tym większe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie czuło się bezpiecznie i będzie zadowolone z tego doświadczenia. Należy również wyjechać wcześniej, aby dziecko mogło znaleźć miejsce na parkingu i się zakwaterować. Upewnij się, że jesteś punktualny i daj sobie wystarczająco dużo czasu na spotkanie z nauczycielami. Jeśli się spóźnisz, Twoje dziecko może poczuć się zestresowane i skończyć z roztopami.

Przedszkole jest miejscem zabawy, więc upewnij się, że regularnie czytasz dziecku książki. To stworzy podstawy do nauki i przygotuje je do czasu słuchania w klasie. Kiedy masz czas, zorganizuj randkę z dzieckiem z tej samej klasy. Jeśli to możliwe, umów się na randkę z dzieckiem przyjaciela, najlepiej krewnego.

Czytanie dziecku codziennie to świetny sposób na przygotowanie go do szkoły. Czytaj razem i omawiaj z dzieckiem nowe słowa i pomysły. Upewnij się, że wskazujesz nowe słowa, litery i obrazy. Możesz również stać się wzorem do naśladowania w czytaniu, który Twoje dziecko będzie naśladować w przyszłości. Czytanie to świetna zabawa, więc pamiętaj, aby dzielić się nią z dzieckiem! To pomoże im nabrać pewności siebie w czytaniu i nauczyć się czytać książki.

Wizyty w przedszkolu to kolejny sposób na przygotowanie dziecka. Zabierz swoje dziecko do orientacji przedszkolnej, aby zobaczyć, co szkoła ma do zaoferowania. Podczas gdy orientacja jest doskonałym sposobem na poznanie nowych kolegów z klasy i nauczycieli, pomocne jest również rozejrzenie się. Odwiedź szkolną kafeterię, plac zabaw, salę gimnastyczną i poznaj nowego nauczyciela. Niektóre przedszkola obejmują wizyty w ramach procesu orientacji, ale jeśli nie, zorganizuj je samodzielnie.

Kindergartners często napotykają niepokój i strach przed nowym środowiskiem szkolnym. Ważne jest, aby pamiętać, że przedszkole to czas próbowania nowych rzeczy, jak również doskonalenia starych. Podjęcie kroków w celu przygotowania dziecka do szkoły sprawi, że przejście to będzie przyjemniejsze dla was obojga. Pamiętaj, że nastawienie dziecka może zrobić różnicę! Możesz skorzystać z tych wskazówek, aby zmiana była bardziej udana.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane