Czy kładzenie dziecka na brzuchu jest bezpieczne?

Jeśli myślisz o położeniu dziecka na brzuchu, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak bardzo jest to bezpieczne. W tym artykule dowiesz się o korzyściach płynących z czasu spędzonego na brzuszku i o tym, co możesz zrobić, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas wykonywania tej czynności. Ta pozycja może być świetnym sposobem dla twojego dziecka, aby rozwinąć silne mięśnie i rozwinąć umiejętności motoryczne brutto. Jest to również bezpieczny sposób na uniknięcie płaskich miejsc na głowie dziecka i pomaga mu nauczyć się poruszać podczas snu. Niemniej jednak, czas brzuszkowy nie powinien być stosowany jako pozycja do spania dla dziecka poniżej roku życia.

Gdy dziecko jest bardzo małe lub chore, brzuch jest często pierwszym miejscem, w którym lekarze zaczynają szukać. Podczas tej procedury, cienka rurka jest wprowadzana przez nos dziecka, aby zmierzyć ilość kwasu i płynu w przełyku. Rurka jest następnie podłączona do monitora i monitorowana przez 24 godziny. Wyniki są wykorzystywane do określenia najlepszego kursu leczenia.

Eksperci zgadzają się, że jest to bezpieczne dla dziecka, aby spać na jego lub jej brzuchu, gdy on lub ona może toczyć się wokół. Zazwyczaj dziecko, które potrafi się swobodnie przewrócić, będzie wolało spać na brzuchu. Jeśli jednak Twoje dziecko nie jest jeszcze gotowe do tej pozycji, spróbuj ułożyć je na plecach i unikaj układania go na miękkiej powierzchni.

Istnieją pewne korzyści zdrowotne z układania dziecka na brzuchu, ale najczęstszą z nich jest zwiększone ryzyko SIDS. Ponadto, umieszczenie dziecka na brzuchu może powodować problemy takie jak plagiocefalia, która jest rzadkim stanem, który powoduje, że mózg rośnie w nieprawidłowej pozycji. Nie powinno to jednak stanowić problemu, jeśli Twoje dziecko nie jest wcześniakiem.

Dla dzieci, które nie są gotowe do siedzenia lub wstawania, sen na brzuszku może być skutecznym sposobem na zapewnienie im spokoju. Możesz również użyć zwiniętego ręcznika, aby podtrzymać główkę dziecka. Będąc na brzuszku dziecka, należy zawsze pamiętać o tym, aby nie spuszczać z niego oczu i głosu, aby nie było zdezorientowane lub przestraszone.

Tummy-time powinien odbywać się w krótkich sesjach, przez maksymalnie pięć minut każdego dnia. Zacznij od krótkich sesji i stopniowo zwiększaj długość czasu. Do trzech miesięcy możesz zwiększyć ilość czasu, który dziecko spędza na brzuszku. Jak widzisz, korzyści z czasu spędzonego na brzuszku są znaczące. Buduje on siłę rdzenia, co jest ważne dla ich rozwoju.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane