Kiedy zdecydować się na drugie dziecko

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu dzieci.info.pl

Jest wiele rzeczy do rozważenia, gdy decydujesz się na drugie dziecko. Masz już jedno dziecko i może Ci się wydawać, że posiadanie drugiego jest łatwą decyzją. Musisz zaplanować, ile czasu potrzebujesz poza pracą i czy stać Cię na opiekę nad dzieckiem. Jest to duża zmiana dla twojej dynamiki rodzinnej, ale w końcu warto. Posiadanie kolejnego dziecka oznacza nowy początek i świeży start.

Innym ważnym czynnikiem do rozważenia, gdy zdecydujesz się mieć drugie dziecko, jest twoja zdolność do radzenia sobie z dodatkową odpowiedzialnością. Dodane dziecko doda stres i wymagania do już pełnego talerza. Posiadanie drugiego dziecka może również wpłynąć na twoje małżeństwo i finanse. Może to również wpłynąć na szczęście twojego pierwszego dziecka. Musisz dokładnie przemyśleć te rzeczy, zanim zdecydujesz się na kolejne dziecko. Ostatecznie będziesz musiał podjąć decyzję i zdecydować, czy jest to właściwe dla twojej rodziny.

Inna ważna decyzja do podjęcia to energia, której twoja rodzina będzie potrzebować do opieki nad drugim dzieckiem. Innym rozważaniem jest twój harmonogram pracy. Posiadanie drugiego dziecka może wpłynąć na twój harmonogram, co może oznaczać, że nie możesz wykonać żadnej pracy, gdy jesteś poza domem. Możesz także rozważyć, czy Twój partner będzie zadowolony z dodatkowej odpowiedzialności. Twoje pierwsze dziecko zajmowało większość twojego czasu, więc powinnaś rozważyć, czy jest możliwe, aby on lub ona mieli kolejne dziecko.

Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na pierwsze dwa pytania, to prawdopodobnie jesteś gotowa na drugie dziecko. Jeśli nie, powinnaś trochę poczekać, zanim zaplanujesz drugą ciążę. Istnieje wiele innych rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, kiedy zdecydować się na drugie dziecko. Niektóre z tych czynników obejmują finanse, obowiązki zawodowe i opcje opieki nad dzieckiem. Jeśli nie chcesz wkrótce drugiego dziecka, prawdopodobnie najlepiej jest poczekać, aż opanujesz pierwsze.

Choć prawdą jest, że posiadanie drugiego dziecka jest kosztowne, może być warte wysiłku. Na początek będziesz musiał wydać więcej pieniędzy na opiekę nad dzieckiem. Nawet jeśli twoje pierwsze dziecko jest zdrowe, możesz być zaskoczony kosztami posiadania kolejnego dziecka. Oprócz edukacji dziecka, będziesz musiał kupić więcej ubrań, zapłacić za nowy dom i kupić nowy samochód.

Dobre badania przeprowadzone przez Babycenter wykazały, że najlepiej jest mieć kolejne dziecko, gdy pierwsze ma mniej niż rok, a ty jesteś już w trakcie awansu zawodowego. Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę różnicę wieku między twoimi dziećmi. Trudno przewidzieć, kiedy będziesz mogła mieć kolejne dziecko bez stawiania się w stresującej sytuacji.

Po ocenie swojej sytuacji finansowej możesz zdecydować się na posiadanie kolejnego dziecka. Koszty wychowania dziecka mogą być drogie i tylko wciąż rosną. Następnie, trzeba radzić sobie z co-pays i deductibles ubezpieczenia, jak również rachunki medyczne, sprzęt dla dzieci, ubrania, i więcej. Koszty te mogą szybko wzrosnąć, jeśli już starasz się wycisnąć każdego centa ze swoich dochodów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane