Jakie buty wybrać dla trzylatka – informacje dla rodziców

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z unicornbaby.pl

Kupując buty dla swojego trzylatka, pamiętaj o tych wskazówkach: Wygodny but jest ważny dla rosnących stóp Twojego dziecka. Wybierz lekkie buty z dobrą wentylacją dla stóp dziecka. Syntetyczne cholewki nie przepuszczają powietrza i powodują, że stopy dziecka pocą się. Zamiast tego wybierz buty z włókna naturalnego lub bawełny. Te materiały pozwolą stopom dziecka oddychać i pomogą zapobiec otarciom i pęcherzom.

Przy zakupach butów dla twojego trzylatka, unikaj butów slip-on lub backless. Zainwestuj w parę butów, które zapinają się na kostkę lub łydkę. W ten sposób Twoje dziecko może skupić się na nauce chodzenia, nie martwiąc się o ślizganie się w niewygodnych butach. Elastyczne buty są najlepsze dla maluchów, ponieważ pozwalają ich stopom rozwijać się prawidłowo.

Przy zakupach butów dla maluchów, szukaj lekkich trampek w jednolitych kolorach. Niektóre trampki nawet mają naklejki, więc Twoje dziecko może spersonalizować wygląd. Te buty zapewnią dobrą amortyzację i wyściełany kołnierz pięty. Możesz znaleźć model o szerokiej szerokości w kolekcji Stride Rite. Jeżeli szukasz trampek dla maluchów, sprawdź buty Stride Rite. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów i zaprojektowane z myślą o rosnących dzieciach.

Pamiętaj, że stopy maluchów szybko rosną. Potrzebują dobrego wsparcia dla swoich stóp, aby bezpiecznie chodzić. Buty, które są zbyt duże dla stóp dziecka mogą spowodować, że spadną lub dostaną pęcherze. Niektórzy rodzice kupują buty dla dziecka wcześnie, myśląc, że będą je nosić w następnym sezonie. Jednak trudno jest prawidłowo zmierzyć stopy dziecka, a okresy wzrostu nie zawsze są przewidywalne.

Pasażer obuwia może określić właściwy rozmiar stopy dziecka za pomocą ręcznego miernika stopy. Technik dopasowujący dokona pomiarów długości, szerokości i grubości stopy Twojego dziecka. Większa stopa będzie podstawą do doboru rozmiaru. Jeśli Twoje dziecko znajduje się pomiędzy tymi dwoma rozmiarami, wybierz rozmiar wyższy. W przeciwnym razie będą zbyt wąskie, co jest dużym problemem.

Wybierając buty, nie kupuj butów używanych lub zabytkowych. Możesz znaleźć urocze buty w przystępnych cenach, ale ważne jest, aby nie przesadzić, ponieważ stopy dzieci szybko rosną. Przy zakupie butów należy zmierzyć stopy – obie stopy! Zazwyczaj jedna stopa jest większa niż druga. Pamiętaj, aby kupić buty dokładnie dopasowane do stóp dziecka! Poza tym dużą rolę we właściwym dopasowaniu butów odgrywają skarpetki i rajstopy.

Należy pamiętać, że maluchy jeszcze nie chodzą. Dlatego buty z wyższym wsparciem kostki niekoniecznie zapewniają większe wsparcie. Ponadto, maluchom trudniej jest ściągnąć buty. To samo dotyczy butów z niskim obcasem. Podczas gdy buty z wysokim obcasem mogą być wygodne dla Twojego dziecka, mogą one powodować ból, jeśli są zbyt ciasne lub zbyt szerokie dla ich stóp.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane