Jak wygląda pierwszy miesiąc życia dziecka?

Jak wygląda pierwszy miesiąc życia dziecka? W pierwszym miesiącu życia dzieci zaczynają koncentrować się na twarzach. W tym wieku dzieci zaczynają również rozróżniać kolory i mogą być w stanie śledzić obiekty w czarno-białych lub pogrubionych wzorach. W drugim miesiącu życia dziecko potrafi rozpoznać przedmioty znajdujące się w odległości do 45 cm, a większość z nich potrafi rozpoznać głos rodziców. W tym miesiącu niemowlęta będą zaskoczone głośnymi dźwiękami i będą mocniej mrugać, gdy są zaskoczone.

Pierwszy miesiąc życia dziecka to czas, kiedy uczy się ono komunikować z innymi. Niemowlęta zaczną rozpoznawać zapachy i rozpoznawać twarze, a także nauczą się kontrolować swoje ruchy. Mogą nawet zacząć się uśmiechać, kiedy są rozbawione, co sprawia, że są łatwe do zidentyfikowania przez innych rodziców. Do ósmego tygodnia życia, dzieci potrafią chwytać zabawki i odwracać się w kierunku dźwięku. Te zmiany będą znaczące w ich rozwoju i sprawią, że pierwszy miesiąc życia dziecka będzie zabawą i niezapomnianym czasem dla rodziców.

Dziecko jest bardzo czujne w tym miesiącu i zaczyna robić swoje pierwsze kroki. Będą mogły zatrzasnąć się na sutkach i piersiach oraz będą próbowały naśladować dźwięki matki i ojca. W wieku jednego miesiąca będą również w stanie chwytać przedmioty za pomocą dłoni. Zaczną też wyciągać nogi i ręce, wskazując, że uczą się chodzić.

W ciągu pierwszego miesiąca noworodki będą przybierać i tracić na wadze. Mogą stracić nawet 10% swojej wagi urodzeniowej, zanim ustabilizują się na poziomie około dwóch tygodni. Do końca miesiąca, będą z powrotem do wagi urodzeniowej. W ciągu pierwszego miesiąca życia dziecka, przybiera ono na wadze od pół do jednej uncji dziennie. Ich waga będzie sprawdzana przez lekarza w stosunku do tabeli wzrostu.

Podczas pierwszego miesiąca życia dziecka normalne jest, że ich oczy są obrzmiałe i spuchnięte. Mogą też mieć główkę w kształcie stożka. Jednak te cechy szybko zmienią się wraz z upływem miesiąca. W tym czasie noworodki są w stanie widzieć bliskie przedmioty, choć ich oczy mogą być lekko zamglone. Ponadto, wciąż rozwijają się u nich uszy. W miarę jak rosną w łonie matki, rozwijają odruchy, które mają je chronić i zapewnić im opiekę.

Pierwszy tydzień noworodka nie będzie miał wielu kamieni milowych. Większość swojego czasu spędzą na spaniu i jedzeniu. Możesz złapać je od czasu do czasu wpatrując się w ciebie, ale to o tym. Będą jeść dużo, w zależności od tego, czy karmisz piersią czy formułą. W tym wieku będą również robić dużo kupy. Ich kupa powinna być brązowa, zielona lub musztardowo żółta. BM może również pominąć dzień lub dwa.

Pierwszy miesiąc życia dziecka to magiczny czas dla rodziców i ich nowego dziecka. Ten czas jest wypełniony karmieniem, przytulaniem i spaniem. Noworodek nigdy nie żył poza łonem matki i przystosowuje się do nowego środowiska. Może również płakać bez wyraźnego powodu. W tym czasie rozwijają się ich mózgi, uczą się widzieć, dotykać i komunikować.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane